הצעת נישואין במגזר החרדי

הצעת נישואין במגזר החרידי
תוכן עניינים

עם השנים הקהילה הדתית והחרדית התפתחה ונפתחה לעולמות חדשים, גם בנושא הצעות נישואין דתיות. כיום תחום זה הפך לנפוץ ופופולרי יותר גם בקרב קהילות חרדיות סגורות.

 

הצעות נישואין הפכו בימינו למסיבה של ממש. ברוב המקרים הן כבר לא אירוע קטן ואינטימי של כריעת ברך, שליפת טבעת, שאלת המשפט הידוע ״התנשאי לי?״ והרמת כוסית קטנה.

כיום הצעות נישואין הפכו להפקות הצעות נישואין מיוחדות, אירוע מושקע לכל דבר ועניין שיש לדאוג להפקה ולתכנון שלו החל מדברים משמעותיים כמו אורחים, אוכל, מוזיקה, לבוש ועד לפרטים הקטנים של השטיח עליו יצעד הזוג והפרחים או הבלונים שיקשטו את המקום. הצעות נישואין הפכו למעין מסיבה קטנה למשפחה ולחברים קרובים, אירוע מקדים לחתונה שבו רוצה הגבר להראות את אהבתו לבת זוגו בנוכחות האהובים והקרובים אליהם ביותר.

הצעת נישואין במגזר החרידי – איך התפתחו עם השנים?

עם השנים וככל שהתפתחו הצעות הנישואין, יותר ויותר קהילות ואנשים נחשפו לדבר הזה וכמעט שלא ניתן לראות הצעות נישואין פשוטות ובסיסיות כמו שהיו בעבר.

עלייה משמעותית בהפקות הצעות נישואין שבעבר לא היו נפוצות הן בקרב הקהילה הדתית והחרדית.

אירועים מסוג זה נראים לכאורה כמרחק שמיים וארץ מקהילה סגורה כמו הקהילה החרדית, מכיוון שהם פחות טכנולוגיים ופחות נמצאים ברשתות החברתיות, אבל אם נחשוב על זה- אין קהילה ואנשים שיותר  יודעים לשמוח ולשמח מהחרדים ואין הבדלים רבים בין הצעות נישואין במגזר הכללי לבין הצעות נישואין דתית וחרדית.

בדומה להצעות נישואין במגזר החילוני, גם כאן תתבצע ההצעה במעמד שתי המשפחות של בני הזוג ואילו חברים קרובים בדרך כלל לא יהיו נוכחים במאורע. משפחות חרדיות ידועות בכך שהן ברוכות בילדים, לכן המשפחות הגרעיניות של הזוג המיועד הן מספיק אנשים שיכולים לשמח ולחגוג לזוג בהצעת נישואין שכזו.

הצעת נישואין במגזר החרידי

הצעת נישואין דתית וחרידית – איך זה מתבצע? 

בשונה מהצעות במגזר החילוני, כאן הגבר לא ישאל בפעם הראשונה את בת זוגתו בחגיגה עצמה האם תינשא לו אלא ידבר עם אביה בפגישה מבעוד מועד להצעת הנישואין דתית. לאו דווקא יבקש את ידה מאביה כמו שאנו מכירים בסרטים או בסדרות החרדיות אלא יותר כדי לקבל את הסכמת ואת ברכת אביה טרם הצעת הנישואין.

תופעת השידוכים נפוצה גם היום במגזר החרדי. לעיתים המשפחות ואפילו בני הזוג לא יכירו אלה את אלה עד לרגע הצעת הנישואין, לכן נהוג להזמין את משפחות שני הצדדים, כדי שיכירו את משפחתם לעתיד ושהחתונה לא תהיה הפעם הראשונה בה הם נפגשים.

המיקומים בהם מתבצעות הצעות נישואין במגזר החרדי, חשובים ונלקחים ביתר תשומת לב. הצעת נישואין בכותל או מגדל דוד בירושלים לדוגמה הם מקומות טובים לציין בהם מאורע מסוג זה. אלה הם מקומות בעלי משמעות רבה לעם היהודי ולחגוג הצעת נישואין במקומות כמו אלה הם ייחודיים ומרגשים.

גם לשירים להצעת נישואין יש משמעות רבה בהצעות מהסוג הזה. הם יהיו קשורים יותר לדת, עם מילים עמוקות יותר שנלקחו מהתנ״ך וישירו אותם זמרים מהקהילה החרדית.

דברים נוספים שאולי יעניינו אותך לקרוא:

עשה ואל תעשה בעת הצעת נישואין.

הצעת נישואין גאה.

אהבתם? שתפו פוסט זה ברשתות החברתיות!
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

השארת תגובה

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

טבעת להצעת נישואין
הצעות נישואין
עשה ואל תעשה בעת הצעת נישואין!

לפני הצעת הנישואין יש לשקול כמה דברים שחייבים לעשות ודברים חשובים שמומלץ להימנע מהם, זאת כדי להבטיח הצעה מושלמת ולמנוע מצבים לא נעימים. סיכמנו עבורכם מספר נקודות של עשה ואת תעשה.

קרא עוד »
חשוב לזכור
הצעות נישואין
5 דברים שצריך לזכור ביום הצעת הנישואים

יום הצעת הנישואין זהו יום מרגש וקצת מלחיץ, בעקבות כך ארגנו לכל הגברים רשימה מסודרת של חמשת הדברים שאסור לשכוח באותו היום. שננו אותם מראש טוב טוב כי אם תשכחו אחד מהם זוהי יכולה להיות פדיחה לא קטנה.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
לחץ לשיחה עם נציג
צריכים עזרה ?
ברוכים הבאים לווצאפ של ״בובה של אטרקציה״. מוזמנים לרשום לנו ונשמח לעזור.